43- letni ratownikowi medycznemu grozi do 10 lat więzienia za wykorzystywanie seksualnie uczennicy uczęszczającej do szkoły średniej. Mężczyzna bezprawnie pozbawił wolności siedem młodych kobiet.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi poinformowała w czwartek o wystosowaniu wniosku, aby aresztować mężczyznę na trzy miesiące.

Zarzuty skierowane wobec mężczyzny wynikają z ustaleń śledztwa, które rozpoczęto po zawiadomieniu przez łódzką szkołę średnią o możliwym wykorzystaniu seksualnym przez ratownika medycznego, który prowadził zajęcia.

Po zatrzymaniu 43- latka, przeszukano jego mieszkanie, w którym zabezpieczono komputery i telefony, gdzie znajdowały się fotografie wskazujące na dwukrotne wykorzystanie seksualne jednej z dziewcząt po zastosowaniu na niej środka odurzającego. Podczas przeszukań znaleziono amunicje, na którą nie miał pozwolenia.

Oprócz tego odkryto, że od drugiego półrocza 2017 roku do czerwca 2018 podejrzany podawał przez dożylne iniekcje środki odurzające siedmiu innym młodym kobietom, pozbawiając je wolności i przetrzymując w miejscu zamieszkania.

Zarzuty mężczyzny mogą stale się poszerzać. Ważnym dowodem w tej sprawie będą zabezpieczone nośniki pamięci poddane specjalistycznej ekspertyzie.
Ratownik medyczny odpowie za podawanie małoletniej środków odurzających przez co doprowadził ją do wykonania innej czynności seksualnej. Za pozbawienie wolności siedmiu kobiet również odpowie.
Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj